Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا تسریع در اجرای برنامه های فرهنگی سال ۹۵ توسط شهرداری

تسریع در اجرای برنامه های فرهنگی سال ۹۵ توسط شهرداری

b_150_150_16777215_00_images_rezayi123.jpgرئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان بر تسریع در اجرای برنامه های فرهنگی سال ۹۵ شهرداری همدان تاکید کرد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شورای سلامی شهر همدان، علی رضایی در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا با تاکید بر این موضوع افزود: در بودجه مصوب سال ۹۵ شهرداری همدان نکات حائز اهمیتی لحاظ شده که با توجه به اهمیت این مصوبات، شهرداری باید برنامه ای مدون برای آنها داشته باشد.

رضایی با تاکید بر تشکیل اتاف( ارزیابی تاثیرات اجتماعی و فرهنگی) پروژه ها در معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان اظهارداشت: با توجه به اهمیت شورای اجتماعی محلات در توسعه مشارکت های مردمی در راستای توسعه نگهداری شهر و کاهش فاصله شهروندان با مدیریت شهری، شورای شهر با راه اندازی شورای اجتماعی محلات موافقت کرد و آن را مورد تاکید قرار داد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان بر اجرایی شدن شورای اجتماعی محلات در شهر همدان تاکید کرد و گفت: باید مدیران فرهنگی اجتماعی محلات نیز در هفته آینده معرفی شوند.

رضایی از برگزاری کارگاه آموزشی پیوست نگاری اجتماعی در مردادماه امسال در همدان خبر داد و گفت: تمامی پروژه های شهری همدان نیازمند پیوست فرهنگی اجتماعی هستند و در این راستا شهرداری باید نسبت به مسایل فرهنگی اجتماعی پروژه ها توجه ویژه ای داشته باشد.

وی تهیه اطلس فرهنگی را یکی از گام های مهم و ضروری در حوزه شهری دانست و گفت: اطلس فرهنگی لازمه فراهم کردن طرح جامع فرهنگی هر شهری است که امسال باید به صورت جدی به آن پرداخته شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: درصورت آماده شدن طرح جامع فرهنگی شهر، بودجه بندی، برنامه ریزی و اقدامات شهرداری بر اساس آن انجام می شود.

رضایی با اشاره به مصوبه تعیین مدیریت فرهنگی مناطق تاکید کرد: امسال این طرح باید اجرایی شده و مسئولیت آن به مناطق واگذار شود و در این راستا معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری همدان بیشتر به سمت سیاست گذاری، برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی سوق داده شود.

وی تهیه مقدمات کار اجرایی شورای اجتماعی محلات را حایز اهمیت دانست و افزود: در صورت شروع خوب، کارها به درستی پیش خواهد رفت بنابراین توجه به این امر ضروری است.

وی با اشاره به تهیه اطلس فرهنگی توسط شهرداری همدان افزود: اطلس فرهنگی در شهرهای دیگر اجرایی شده و می توان از تجربیات آنها استفاده کرد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: فتح خرمشهر یکی از زیباترین و شیرین ترین اتفاقات دوران دفاع مقدس بود که توسط شهدا، رزمندگان غیور ایران اسلامی اتفاق افتاد و امرور ما در قبال شهدا وظایفی داریم و باید به آن عمل کنیم.

ابراهیم مولوی به رشادت ها و نقش موثر سردار شهید شهبازیان در عملیات فتح خرمشهر اشاره کرد و گفت: باید در قبال این شهید بزرگوار وظیفه خود را ادا کرده و یکی از خیابان ها یا میادین شهر همدان را به نام این شهید مزین کرد.

مولوی به مصوبه تهیه اطلس فرهنگی شوراهای جهان اسلام در همایش سازمان ملل در اتریش اشاره کرد و افزود: این طرح می تواند به عنوان طرح بالادستی اطلس فرهنگی همدان مورد نظر قرار گیرد.

شهردار همدان نیز در این جلسه تاکید کرد: اطلس فرهنگی باید در دوره برنامه ریزی شهرداری لحاظ شود.

سیدمصطفی رسولی اضافه کرد: تاکید مدیریت شهری براین است که مجموعه های ورزشی و فرهنگی همدان به نام شهدا مزین شود.

مدیر اجتماعی شهرداری همدان نیز به ارائه گزارشی از روند اجرای شورای اجتماعی محلات پرداخت و گفت: اقدامات اجرایی این کار شروع شده و دبیرخانه آن نیز شکل گرفته است.

روح الله وجدی هویدا از آماده شدن پیش نویس تفاهم نامه های شورای اجتماعی محلات خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر مدیران اجتماعی چهار منطقه شهرداری همدان معرفی شده اند و از هفته آینده ابلاغ فعالیت آنها صادر می شود.

وی اظهار داشت: همچنین در راستای ساماندهی فعالیت های سازمانهای مردم نهاد از نیمه دوم خرداد ماه جاری کمیته مربوطه تشکیل خواهد شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن