Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا پیشرفت 65 درصدی تقاطع غیر همسطح میدان انقلاب ملایر

شهردار ملایر خبر داد:
پیشرفت 65 درصدی تقاطع غیر همسطح میدان انقلاب ملایر

b_150_150_16777215_00_images_rezaei.jpgشهردار ملایر از پیشرفت 65 درصدی تقاطع غیر همسطح میدان انقلاب ملایر خبر داد و گفت: سعی ما اتمام هر چه سریعتر پروژه تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده است.

علیرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار"همدان نیوز" در ملایر با اشاره به اینکه میدان انقلاب ملایریکی از پرترددترین و پرحادثه‌‌ترین میادین این شهرستان است اظهار کرد: با پیگیری‌های چند ساله مسؤولان وقت برای احداث تقاطع غیر همسطح در میدان انقلاب این پروژه در سفر استانی رئیس جمهور وقت در سال 90 تخصیص اعتبار و مصوب شد.

وی با بیان اینکه تاکنون مبلغی از این اعتبار به شهرداری پرداخت نشده است، گفت: با این وجود از سال 92 مطالعات احداث تقاطع طی مناقصه انجام و مطالعات و عملیات نقشه‌برداری توسط شهرداری ملایر انجام شده است.

شهردار ملایر تصریح کرد: با مطالعات انجام شده گزینه چپ‌گرد روگذر بلوار نبوت به بلوار انقلاب و چپ‌گرد روگذر محمد ملایری به بلوار شهید بهشتی و زیرگذر انقلاب به شهید بهشتی به عنوان گزینه برای احداث تقاطع انتخاب شدند.

وی بیان کرد: این دو روگذر فعلاً جوابگوی ترافیک است و گزینه ساخت زیرگذر در حال حاضر منتفی شده اما با توجه به طراحی انجام شده در آینده نزدیک فاز زیرگذر نیز ساخته خواهد شد.

رضایی با اشاره به اینکه در اردیبهشت سال گذشته کلنگ احداث پروژه با حضور مسؤولان استانی به زمین زده شد تصریح کرد: احداث پروژه به شرکت دولتی قرارگاه سازندگی قائم(عج) در استان واگذار شده و در حال حاضر در حال اجراست

وی میزان پیشرفت فیزیکی پروژه را 65 درصد دانست و افزود: پیشرفت مالی پروژه نیز 55 درصد است

شهردار ملایربیان داشت: طبق بازدیدهای مسؤولان راه و شهرسازی کشور از تقاطع غیر همسطح میدان انقلاب، مهندسی این پروژه منحصر به فرد عنوان شده است.

این مقام مسئو ل با بیان اینکه برای ساخت نمونه مشابه این پروژه 21 میلیارد تومان هزینه برآورد شده است اظهار داشت: توانسته‌ایم برای اجرای این طرح میزان زیادی از هزینه را کاهش دهیم.

رضایی خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی و اتمام این پروژه بیش از 12 میلیارد تومان هزینه دارد.

این مسئول افزود: در حال حاضر فنداسیون‌های تقاطع به اتمام رسیده و ستون‌های آن نیز در حال اجراست.

رضایی میزان پیشرفت عرشه را نیز در تقاطع 50 درصد برشمرد و گفت: خاکبرداری، رمپ‌ها، بتن ریزی، محوطه‌سازی و مابقی عرشه نیز همچنان در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ساخت پروژه مشکلات رفت و آمدی را نیز در محل احداث برای

شهروندان ایجاد کرده است ابراز امیدواری کرد: با تلاش همه جانبه این طرح تا پایان سال جاری یا ابتدای سال آینده به اتمام و بهره برداری برسد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن