Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا ارتقاء درآمدی اصناف با پیاده‌راه سازی خیابان بوعلی و اکباتان

شهردار همدان تأکید کرد:
ارتقاء درآمدی اصناف با پیاده‌راه سازی خیابان بوعلی و اکباتان

b_150_150_16777215_00_images_news_news1_rasoli.jpgشهردار همدان گفت: پیاده راه سازی خیابان های بوعلی و اکباتان شهر همدان و به تبع آن تردد بیشتر مردم در این خیابان‌ها نسبت به گذشته، به ارتقاء درآمد و رشد ارزش افزوده اصناف در این خیابان کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار " همدان نیوز"، شهردار همدان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه علیرغم کمبود نقدینگی و کاهش صدور پروانه، طرح پیاده راه سازی خیابان های بوعلی و اکباتان اجر می شود، اظهار داشت: شهرداری در گذشته به نوعی بود که در اجرای طرح حتما باید به شکل دستوری عمل می کرد اما در چند سال اخیر، تصمیم گیری شد که کارهای بزرگ در شهر همدان شروع شود و امید می رود در سالهای آینده نیز طرح های خوبی اجرا شود.

وی همچنین تصریح کرد: پروژه پیاده راه سازی این دو خیابان بر اساس نقشه ای از کشور آلمان و در مقیاس کوچکتر از میدان حسن آباد تهران الگو گرفته شده است.

شهردار همدان با بیان اینکه در همدان در بخش های مختلف اقدامات بسیاری صورت گرفت، خاطرنشان کرد: مباحثی از جمله طرح های میراث فرهنگی مورد توجه قرار گرفت که هویت اصلی میدان امام(ره) همدان حفظ شود که در قدم اول 400 زائده اضافی میدان مرکزی حذف شد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه قرار است شش خیابان پیاده راه شوند به طور قطع میدان مرکزی نیز باید پیاده راه شود.

سید مصطفی رسولی با بیان اینکه به صاحبان فروشگاه ها در این دو خیابان تأکید شده که زائده های اضافی را حذف کنند، یادآور شد: حفظ ارتفاع در این دو خیابان مورد تأکید است و سعی ما بر این است که ساخت و سازها در ارتفاع صورت نگیرد.

وی با اشاره به اینکه اصناف از اجرای این طرح به خوبی استقبال کردند، گفت: پیاده راه سازی در این دو خیابان ارزش افزوده ایجاد می کند و ارتقاء درآمدی خوبی برای اصناف در خیابان های بوعلی و اکباتان ایجاد خواهد کرد.

شهردار همدان در ادامه یادآور شد: در فاز دوم در نظر داریم که مجتمع های پزشکی را در منطقه ای خاص گردهم آوریم.

وی با بیان اینکه مراکز درمانی در خیابان بوعلی به رینگ سوم هدایت خواهد شد، اظهار داشت: ما در مرحله اول، تمام خیابان را مسدود نخواهیم کرد و لاینی برای ورود و خروج خودروهای اضطراری در نظر گرفته شده است که دو لاین پنج متری برای این خودروها تعریف شده است.

رسولی با اشاره به در نظر گرفتن خودروهای برقی در این دو خیابان، خاطرنشان کرد: از امروز برنامه ریزی هایی برای این موضوع انجام شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه دل نگرانی در خصوص اجرای طرح پیاده راه سازی خیابان بوعلی و اکباتان وجود ندارد، یادآور شد: دل نگرانی زمانی ایجاد می شد که خیابان ها را مسدود می کردیم و پس از آن در دو راهی اجرا یا عدم اجرای آن قرار می گرفتیم.

شهردار همدان گفت: پیش بینی اجرای طرح در فصل سرما نیز صورت گرفته و در ایام زمستان نیز اجرای طرح ادامه خواهد یافت.

وی افزود: طرح در دو شیفت اجرا می شود و سعی بر این است که پیاده راه سازی خیابان بوعلی تا پایان امسال به نتیجه برسد.

رسولی در بخش دیگری از سخنان خود به بازآفرینی چهار کاروانسرای همدان اشاره و تصریح کرد: اقدامات در این کاروانسراها آغاز شده تا بتوان هویت اصلی را به شهر بازگرداند.

وی به مشکلات ترافیکی میدان مرکزی شهر همدان اشاره و تصریح کرد: برای رفع مشکلات ترافیکی در دیگر مناطق همدان نشست هایی برگزار شد و در این جلسات، تصمیم بر اصلاح هندسی در چهارراه سعیدیه گرفته شد و پس از بررسی و مطالعات، این طرح به مرحله اجرا رسید.

شهردار همدان با بیان اینکه نواقصی در اجرای این طرح وجود دارد، گفت: در اجرای اصلاح هندسی چهارراه سعیدیه200 تا 300 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن