Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر شهر و شورا جشنواره شهروندان برگزيده در همدان برگزار می شود

جشنواره شهروندان برگزيده در همدان برگزار می شود

b_150_150_16777215_00_images_hoghogh456.jpgسخنگوی شورای اسلامی شهر همدان از برگزاری مراسم جشنواره شهروندان برگزيده توسط شورا و شهرداری در در ارديبهشت ماه سال 96 خبر داد.

به گزارش "همدان نیوز" و به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان در خصوص مصوبه صحن شورا با اعلام این خبر افزود: با توجه به اینکه شهروند نمونه سال، نشانه ای از بالندگي، رشد و پويايي شهروندان و بيانگر توانمندي آنان براي همزيستي مسالمت آميز اجتماعي و حمايت گرانه است بر این اساس در راستاي دستيابي به اين هدف و ارج نهادن به افرادي كه وجود و حضورشان افتخارات فراواني را در سطح مختلف ملي و بين المللي براي جامعه در پي دارد، شوراي اسلامي شهر و شهرداری همدان تجليل از آنان را در قالب برنامه اي به نام (جشنواره شهروندان برگزيده) در دستور كار خود قرار داده است تا ضمن قدرداني از برگزيدگان برجسته در مناسبت هاي مختلف، عاملي جهت دلگرمي آنان باشد.

گردان به كليات طرح تجليل از برگزيدگان اشاره کرد و اظهار داشت: شناساندن و معرفی شهروندان شاخص و برجسته به جامعه شهرنشین و در سطح مناطق و محلات شهری جهت بهبود و گسترش سرمایه های فرهنگی، اجتماعی و انسانی، ترویج و ارتقای اخلاق و فرهنگ شهروندی براساس مبانی غنی اسلامی و ملی، ايجاد انگيزه در افراد مستعد و توانمند در راستاي به كار بردن خلاقيت و ابتكار، الگوسازي از طريق شناسايي، معرفي و تجليل از نخبگان، ‌فرهيختگان و شهروندان شاخص و برجسته ، تقويت هويت محلي و شهري از طريق معرفي و تكريم مفاخر شهر همدان  و ایجاد روحیه مشارکت پذیری، الگوسازی در زمینه های مدیریت شهری از اهداف برگزاری جشنواره است.

وی با بیان اینکه انتخاب شهروند نمونه بر اساس شاخصه های تعریف شده ای انجام خوداهد شد افزود: مقرر شد ابتدا شاخص های شهروندی مد نظر گرفته شده سپس اولویت ها و شاخص های دیگر مورد توجه قرار گیرد.

گردان با اعلام اینکه بر اساس مصوبه شورا جشنواره شهروند برگزیده در ارديبهشت ماه هر سال برگزار خواهد شد افزود: تمامی شهروندان ساکن در شهر همدان از هر قشری به شرط دارا بودن شرایط و شاخص های در نظر گرفته می توانند در سه سطح محلات، مناطق و شهر همدان گروه مخاطب به شمار آیند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان یاد آور شد : طبق مصوبه شورای سیاستگذاری جشنواره متشکل از 7 نفر از اعضای شورای اسلامی شهر به انتخاب شورای شهر، شهردار همدان، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری، مدیر عامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری همدان و مسئول کمیته اجرایی جشنواره و رييس ستاد سياستگذاري نیز به انتخاب اعضاي شوراي شهر خواهند بود.

کامران گردان ترکیب هیأت داوران جشنواره  را شامل چند گروه 5 تا 10 نفره متشکل از شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و  کارشناسان حوزه های علمی، فرهنگی، ورزشی، اصناف و ... برشمرد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن