Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس گستردگی و افزایش جمعیت شهر بزرگترین پروژه همدان است/بانکها اقیانوس پول و کارخانه های همدان کویر تشنه پول/نقدینگی کشور هزار هزار میلیارد تومان است

نماینده مردم همدان در مجلس:
گستردگی و افزایش جمعیت شهر بزرگترین پروژه همدان است/بانکها اقیانوس پول و کارخانه های همدان کویر تشنه پول/نقدینگی کشور هزار هزار میلیارد تومان است

b_150_150_16777215_00_images_news_news1_haji_babaei.jpgنماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس  شورای اسلامی گفت: وسعت شهر همدان و جمعیت آن برای کلانشهر شدن باید افزایش یابد و بدون شک یکی از ملاک های کلان شهر شدن افزایش جمعیت است.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، حمیدرضا حاجی بابایی در صحن علنی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه ارتباط نزدیک بین نمایندگان مجلس با نمایندگان شوراهای اسلامی شهر در وضعیت پیشرفت استان اثر گذار خواهد بود، اظهار داشت: آنچه استان را موفق می کند مجموعه مسئولیتی به هم پیوسته و پاسخگو است.

وی با بیان اینکه پاسخگوکردن همه باید جزء اولویت ها باشد، خاطرنشان کرد: پاسخگو کردن همه با رعایت شئونات می تواند نقش کلیدی در رشد و توسعه استان داشته باشد.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در صورت پاسخگویی همه، استان با نشاط و شاداب خواهد بود، اظهار داشت: با وجود هم افزایی و همکاری، باز هم مشکل داریم چراکه باید به رقابت با همه کسانی باشیم که در دیگر استانها با هم همکاری می کنند.

وی ادامه داد: مردم از ما توقع دارند که با هم همکاری کنیم ضمن اینکه باید در جمع خود، انتقاداتی را مطرح کرده و آنها را بررسی کنیم.

حاجی بابایی با بیان اینکه اگر بگوییم همه خوب هستند چه کسی می خواهد در خصوص مشکلات نهیب بزند، اظهار داشت: چه کسی در این خصوص مسئول است و باید وضعیت اقتصادی، اشتغال و یا هر موضوع دیگری را گوشزد کند.

وی همچنین تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب با سخنان خود مبنی بر اینکه بیکاری جوانان او را شرمنده می کند، به مسئولان نهیب می زنند.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه من به عنوان نماینده مجلس هر چه وقت و توان دارم، بگذارم نمی توانم تمام امورم را انجام دهم، یادآور شد: در کشور سیستم جوابگو نیست و نیروها به جای سیستم کار می کنند و باید پاسخگو باشند.

وی با اشاره به اینکه باید مجموعه استان را بدوانیم، اظهار داشت: همه باید در کنار هم بدوند تا در استان به نتیجه رسید.

حاجی بابایی تأکید کرد: باید از من به عنوان نماینده مردم در مجلس بپرسید وعده هایی که می دهم به چه نتیجه ای رسیده است.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرکسی که از نظام رأی گرفته است پاسخگوی مردم است، یادآور شد: باید در استان علاوه بر پاسخگویی به سمت شفاف سازی برویم.

آمار و ارقام حرف اول را می زند

وی با تأکید بر اینکه آمار در استان حرف اول را می زند، اظهار داشت: هر آمار و عددی که اعلام شد باید به طور کامل با واقعیت منطبق باشد و به آن اعتماد کنیم.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارائه آمار اشتغال در استان، یادآور شد: وقتی اعلام می شود ماهیانه چه میزان اشتغال ایجاد شده باید آمار کامل و شفاف ارائه شود.

حاجی بابایی در ادامه خاطرنشان کرد: در زمانی که من وزیر آموزش و پرورش شدم، تعداد دانش آموزان 14 میلیون و 300 هزار نفر عنوان شده بود اما پس از شفاف سازی آمار تعداد دانش آموزان با کاهش دو میلیون نفری به 12 میلیون و 300 هزار نفر رسید که نشاندهنده اشتباه بودن آمار است.

وی با بیان اینکه مجلس لایحه دولت را مصوب می کند، اظهار داشت: اگر مجلس لوایح دولت را جابجا کند، دولت پذیرا نخواهد بود و در خصوص مالیات نیز چنین است و لایحه دولت در مجلس تصویب می شود.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم به ما اعتماد کرده اند و ما را به عنوان نمایندگان خود در مجلس انتخاب کرده اند.

وی با بیان اینکه مجلس دهم یکی از سخت ترین و پرکارترین دوره ها است، اظهار داشت: مجلس هم برنامه ششم توسعه و هم برنامه بودجه را در دستور کار دارد و از طرفی انتخابات پر قدرت ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر در استانها را پیش رو دارد.

حاجی بابایی همچنین تصریح کرد: نمایندگان باید تمام توان خود را در این امور به کار بگیرد و علاوه بر این در راستای اقدام در اقتصاد مقاومتی نیز وارد عمل شود.

اقتصاد مقاومتی یک نسخه شفابخش است

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخشی است که به دلیل سرعت نبخشیدن به آن در طول سالهای اخیر با مشکل مواجه شده ایم، یادآور شد: مشکلات اقتصاد مقاومتی به دلیل عمل نکردن به سیاست ها روز به روز پیچیده تر می شود.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کل درآمدهای دولت در سال 91، 104 هزار میلیارد تومان بوده است، اظهار داشت: این عدد در سال 1394، 204  هزار میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: کل درآمدهای دولت در سال 92،  148 هزار میلیارد تومان و در سال 93، 177 هزار میلیارد تومان بوده است.

نقدینگی کشور هزار هزار میلیارد تومان است

حاجی بابایی میزان نقدینگی در کشور را 480 هزار میلیارد تومان دانست و افزود: این نقدینگی در حال حاضر به هزار هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه 70 درصد مسائل در کشور مدیریتی است، خاطرنشان کرد: تولید و صنعت باید در کشور مدیریت شود تا بتوان سیاست های اقتصاد مقاومتی را اجرا کرد.

نماینده مردم همدان،فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا به تعهدات خود در برجام عمل نکرده، نمی کند و نخواهد کرد، گفت: آمریکا اگر توان دارد هزاران جوان بیکار خود را مشغول به کار خواهد کرد و نمی توان انتظار داشت که مشکل اشتغال ایران را برطرف کند.

وی ادامه داد: آمریکا نشان داده که تا زور نداشته باشی حرفت را نمی خرند و اگر هم بخرند عقل ندارند.

حاجی بابایی با بیان اینکه اگر در سال 59، 300 موشک امروز را داشتیم هشت هزار نفر از مردم همدان شهید نمی شدند، اظهار داشت: در مجلس پنجم یا ششم این موضوع مطرح شد که می توانیم از سه سانترفیوژ استفاده کنیم اما حالا که تعداد آن به 20 هزار سانترفیوژ رسیده است، پای میز مذاکره نشسته اند.

وی تأکید کرد: رسالت مجلس فعلی و دولت این است که اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کند.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی، چربی بخش هایی که با اضافی چربی مواجه هستند، می کاهد و به دیگر بخش ها می افزاید، خاطرنشان کرد: سیستم بانکی، تجارت و قانون کار باید در کشور اصلاح شود.

بانک ها اقیانوس پول و کارخانه های همدان کویر تشنه پول

وی ادامه داد: بانک ها هزار هزار میلیارد تومان پول دارند و بانک ها اقیانوس پول هستند اما کارخانه های همدان به کویری تبدیل شدند که تشنه نقدینگی هستند.

حاجی بابایی با اشاره به اینکه امروز اشتغال در استان همدان با ایجاد پتروشیمی بیشتر نیست، گفت:  خط اتیلن که از عسلویه شروع می شود و دیگر شهرها از آن برخوردار هستند و در استان فارس راه اندازی پتروشیمی با 30 درصد پیشرفت روبه رو است اما وضعیت از همدان بهتر است که پتروشیمی در مرحله آماده سازی زمین است.

وی ادامه داد: راه اندازی پتروشیمی تنها 300 اشتغال را تأمین می کند و باید از بخش صنایع کوچک و خدمات اشتغال را تأمین کرد.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همدان از گران ترین شهرهای کشور به شمار می رود، اظهار داشت: ما تمام توان خود را به کار گرفتیم تا کلان شهر بودن مصوب و ابلاغ شود که برای مطالعه آن 40 میلیون تومان اعتبار در ابتدا اختصاص یافت.

وی تأکید کرد: دولت اگر تمام قد هم از شهرداری همدان حمایت نکند، شهرداری توان مدیریت شهر را نخواهد داشت و تا چند سال آینده جمعیت همدان از یک میلیون نفر بیشتر خواهد شد.

ساخت شهرک حورا در خارج از همدان جز دردسر عایدی ندارد

حاجی بابایی با بیان اینکه قطب شدن به جمعیت نیاز دارد، یادآور شد: اگر شهرک حورا خارج همدان ساخته شود تمام دردسرها شامل حال همدان خواهد شد و حتی ریالی درآمد برای همدان نخواهد داشت اما اگر در شهر ساخته شود به نفع همدان خواهد بود.

وی با اشاره به وجود 30 تا 40 هزار کارگاه، خاطرنشان کرد: اگر خدمات این کارگاه ها گسترش یابد 30 تا 40 هزار نفر مشغول به کار خواهند شد.

نماینده مردم همدان،فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته سعی شد که همدان به مرکز پزشکی غرب کشور تبدیل شود که دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی استان ساخته شد.

وی ادامه داد: امروز اگر دانشگاه صنعتی همدان سه هزار دانشجو دارد 700 دانشجوی آن از دیگر استانها در همدان تحصیل می کنند که برای استان سودآوری دارد و اگر خدمات در استان گسترش یابد فرصت طلایی خوبی برای پیشرفت وجود دارد.

حاجی بابایی با بیان اینکه شهرداری مظلوم واقع می شود، خاطرنشان کرد: همه به شهرداری و شورای اسلامی شهر فشار وارد می کنند که خدمات ارائه دهند.

وی ادامه داد: دور همدان کمربندی ایجاد شده که مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده و باید از این کمربند خارج شد و مناطق اطراف را نیز جزء کلانشهر استان دانست.

همدان آمادگی تغییر شکل را دارد

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرداری در کلانشهری که شامل جمعیت شهر همدان و باغ شهرها می شود، می تواند مجوزهایی را برای باغ شهرها جهت حفظ اشتغال صادر کند.

وی با بیان اینکه شهرداری همدان باید یکی از پردرآمدترین و قدرتمندترین شهرداری ها باشد، خاطرنشان کرد: شهرهایی که با همدان فاصله دارند می توانند جزئی از همدان باشند و باید از این امکانات و شرایط استفاده کرد.

حاجی بابایی همچنین تصریح کرد: همدان آمادگی تغییر شکل را دارد و اگر همه برای کلانشهر شدن همدان کمک کنند، شهر به توسعه می رسد و به اعتقاد من این طرح بزرگترین پروژه همدان خواهد بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن