Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر سیاسی - مجلس التماس می‌کنیم فساد اقتصادی را سیاسی نکنید/حقوق‌بگیران نجومی باید خجالت بکشند

حاجی بابایی:
التماس می‌کنیم فساد اقتصادی را سیاسی نکنید/حقوق‌بگیران نجومی باید خجالت بکشند

b_150_150_16777215_00_images_hajibabayi58.jpgنماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: باید از همه التماس کنیم که فساد اقتصادی را سیاسی نکنند.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، حمید رضا حاجی بابایی در جمع خبرنگاران در ابتدای سخنان خود با بیان اینکه در خصوص آمار ارائه شده از سوی استاندار همدان مبنی بر ایجاد ماهیانه یک هزار شغل در استان باید بررسی صورت بگیرد، اظهار داشت: اگر این اشتغال بر اساس مستندات باشد باید پذیرفت و در صورت اشتباه آمار، باید اصلاح صورت بگیرد.

وی ادامه داد: قرار بر این است که در خصوص آمار در زمینه اشتغال، بنگاه های اقتصادی و دیگر موارد باید آمار دریافت شود و پس از بررسی آمارها باید در خصوص صحیح با غلط بودن آن نظر داد.

مدیران چهار دولت فیش حقوقی خود را ارائه دهند

حاجی بابایی با اشاره به موضوع حقوق های نجومی، گفت: پیشنهاد من این است که در خصوص دریافتی های نجومی، استانداران، فرمانداران، نمایندگان و مسئولان هر چهار دولت پس از مقام معظم رهبری هر میزان دریافتی و حقوقی که داشته اند، شفاف و روشن ارائه دهند تا شبهات برطرف شود.

وی همچنین تصریح کرد: اکثریت این افراد زحمتکش و تلاشگر هستند که باید وضعیتشان مشخص شود و یا اگر دریافت غیرقانونی برای برخی از مسئولان وجود دارد، باید شفاف سازی صورت بگیرد.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مدیریت شهری باید کارشناسی شود، اظهار داشت: باید دید که مدیریت شهری چه مزایا و مضراتی دارد و پس از انجام کارشناسی ها می توان اظهار نظر کرد.

وی با اشاره به اینکه غذا خوردن، هم مزایا و هم مضرات دارد، یادآور شد: همه چیز فایده کامل ندارد و باید دید که اگر همدان کلانشهر شود چه مزایایی را به دنبال خواهد داشت.

بزرگترین دغدغه کلانشهر شدن همدان مسائل فرهنگی است

حاجی بابایی گفت: تنها مشکل در کلانشهر شدن همدان، مسائل فرهنگی است اما با توجه به اینکه همدان دارالمؤمنین است، پس از کلانشهر شدن، مردمی هم که در این شهر زندگی خواهند کرد، مذهبی تر زندگی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه نباید ازهر پیشرفت و رشدی که از مدیریت آن می ترسیم، عبور کنیم، یادآور شد: به طور قطع باید به سمت جلو پیش رفت و در طول مسیر مشکلات را برطرف کرد.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس دهم با اشاره به اعطای نشان دولتی در تمامی دولت‌ها، خاطرنشان کرد: این نشان موجب افتخار کسانی است که به آنها اعطا شده است؛ چراکه بر اساس قانون نشان دولتی درجه یک، دو و سه به کسانی که در زمینه ای افتخارآفرینی کرده اند، اعطا می شود.

وی ادامه داد: تمام دولت ها بدون استثناء نشان دولتی اعطا می کنند و رؤسای جمهور نیز در ابتدای تصدی خود، نشان آزادی دریافت می کنند.

حاجی بابایی با بیان اینکه پرداخت سکه ها جزئی از همان نشان دولتی است، یادآور شد: من جزء کسانی هستم که در عرصه تعلیم و تربیت نشان دولتی دریافت کردم که این موجب افتخار فرهنگیان است.

وی همچنین تصریح کرد: با توجه به اینکه برای من مسائل مالی مهم است، تمام سکه ها به نیم سکه تبدیل و بین عواملی که امور ستاد تحول بنیادین را پیگیری کردند، توزیع شد.

دریافت 100 سکه برای 8 سال قابل مقایسه با حقوق ماهیانه 250 میلیون تومان نیست

وزیر سابق آموزش و پرورش در ادامه یادآور شد: اگر به کسی 100 سکه هم هدیه بدهند و قیمت هر سکه یک میلیون تومان باشد و آن فرد هشت سال کار کرده باشد 1.2 سکه در ماه دریافت کرده است اما حال می بینیم که کسی ماهیانه 250 میلیون تومان حقوق دریافت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: مقایسه پرداخت سکه ها با حقوق های نجومی را برای تخریب آن موضوع مطرح می کنند.

حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه متأسفانه شفافیت اطلاعات آنچنان که باید اجرا نشد، گفت: چه اشکالی دارد که مردم بدانند به هر کسی به هر دلیلی چه میزان حقوق داده می شود؛ به هر دلیل، حجت و حکم شرعی که حقوق پرداخت می شود باید اعلام شود تا خیال مردم هم راحت باشد.

کسی که حقوق نجومی می گیرد خجالت بکشد

وی افزود: کسی که حقوق های نجومی می گیرد باید خجالت بکشد از کسی که ماهیانه به طور میانگین با یک تا دو میلیون با هزار سختی خود و خانواده اش را اداره می کند و حتی برخی بیکارند و حقوقی نمی گیرند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: نباید این مبالغ و حقوق ها را سیاسی کرد و به این دولت و آن دولت نسبت داد. تمام دولت ها در هر زمانی بررسی و شفاف سازی کند؛ مهم این است که ریشه این سرطان خشکیده شود.

مسئولیت اعضای خانواده مدیران کشور بزرگترین آسیب است

حاجی بابایی با بیان اینکه اگر کسی در کشور وزیر می شود نباید خانواده و فرزندانش وزیر شوند، اظهار داشت: بزرگترین مشکل این است که در کشور ما هر کسی که مدیر یا مسئول می شود، خانواده او هم مسئول شده و وارد مسائل اقتصادی می شوند که این موضوع دودمان برانداز است و بزرگترین آسیب فرهنگی، اجتماعی و سیاسی را به کشور می زند.

وی همچنین تصریح کرد: افراد شفاف درآمدهای خود را بیان کنند تا خیال مردم هم راحت شود؛ در دولت های پس از انقلاب مدیران پاکدست و خوبی داریم و عده ای هم اشتباهاتی کرده اند که هم ریشه قانونی، هم نظارتی، هم مدیریتی و هم ریشه اتحادی دارد.

نماینده مجلس دهم تأکید کرد: همه باید در این زمینه ورود پیدا کنند و این موضوع را رها نکنند تا ریشه آن برچیده شود.

وی با بیان اینکه مردم دولتها را بیشتر در مسائل مختلف سهیم می دانند، اظهار داشت: دولت هزینه می کند و دیگران از بیرون نظارت می کنند.

من کار می کنم، استیضاح نمی کنم

حاجی بابایی در پاسخ به این سوال که «در صورت ادامه روند گرانی در جامعه، وزیری را استیضاح خواهند کرد یا خیر؟»، گفت: اعتقاد من این است که باید کار کنیم و اینکه من بگویم وزیری را استیضاح می کنم و پس از این وعده ها اتفاقی نیفتد، درست نیست؛ ما باید ریشه ای کار کنیم.

وی افزود: من به عنوان نماینده باید در طول یک ماه سه هفته در مجلس از هشت صبح تا هشت شب قانون بخوانم، تأثیرگذار باشم، بنویسم و کار کنم تا بتوان گفت قانونی که مطرح می شود، قانون خوبی است.

وزیر سابق آموزش و پرورش با بیان اینکه دولت هم باید کار خود را به خوبی انجام دهد، یادآور شد: قوه قضاییه نیز باید بررسی های لازم را انجام دهد و هر بخشی باید پاسخگو باشد.

باید التماس کنیم فساد را سیاسی نکنند

حمیدرضا حاجی بابایی تأکید کرد: باید از همه التماس کنیم که فساد اقتصادی را سیاسی نکنند و همه مردم وارد مبارزه شوند و با هر فردی در هر خطی برخورد کنند.

وی با بیان اینکه کسانی که برداشت غیرعقلانی از بیت المال دارند در یک حزب هستند، خاطرنشان کرد: این حزب جز خودشان به چیزی اعتقاد ندارند؛ حال ممکن است فردی در یک گروه باشد و فردی دیگر در گروهی دیگر.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اگر مجلس در تدوین برنامه ششم توسعه و برنامه بودجه اقتصاد مقاومتی را لحاظ کند، موفق ترین کار را انجام داده است، گفت: کمیسیون های مختلف در مجلس تشکیل می شود که امور را در این زمینه تسهیل کند.

ظرف‌های همدان پر نشده است

وی ادامه داد: شهر همدان مزایای فراوانی در استان دارد و مهمترین ویژگی استان ترانزیت بودن آن است و همه زیرساخت های لازم تعریف شده و اینکه هنوز برخی طرح ها اجرا نشده، راه آهن افتتاح نشده، همدان کلانشهر نشده، پتروشیمی اجرا نشده و منطقه اقتصادی ویژه راه اندازی نشده، نشان می دهد که ظرف ها خوب پر نشده است چراکه تمام این طرح ها تعریف و مصوب شده و می توان گفت ظرف ها خوب چیده شده است.

حاجی بابایی با اشاره به تشکیل مجمع نمایندگان استان همدان، اظهار داشت: نمایندگان همدان در مجلس دهم هماهنگی لازم را دارند اما در خصوص هماهنگی با دولت نیز باید گفت که همکاری به گونه ای نیست که هرچه دولت گفت مجلس گوش کند و یا برعکس.

وی با بیان اینکه ریل گذاری، حمایت، هدایت و پایش باید از سوی نمایندگان صورت بگیرد، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس با مسئولان دولت هم افزایی می کنند و همکاری و هماهنگی آنها با دولت بدین شکل است.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: ممکن است اختلافاتی بین نمایندگان و دولت در استان همدان وجود داشته باشد اما در هر صورت اصل باید بر این باشد در کنار هم استان را به سمت جلو هدایت کنیم.

در همدان هیچ حزب و گروهی را دنبال نمی کنم

وی همچنین تصریح کرد: خط و خطوط نباید در اداره استان و کار مردم تأثیرگذار باشد و خود من به هیچ عنوان در استان به دنبال اقدامات حزبی و گروهی نخواهم بود، همانطور که در سابقه من نیز سراغ دارید استانداری بوده که از لحاظ خط فکری با من هماهنگ نبوده اما بیشتری هماهنگی کاری را داشتیم و استانداری نیز بوده که با وجود هم فکری، اختلافاتی در کار پیش آمده است.

آمارهای غلط را به صراحت به مردم اعلام می کنم

حاجی بابایی با تأکید بر اینکه برای من کار مهم است، اظهار داشت: اگر آمار و ارقام مطرح شده در استان غلط باشد، رسما به مردم اعلام خواهم کرد همانطور که در صورت صحیح بودن آن، از مسئولان تشکر خواهم کرد.

وی خاطرنشان کرد: در هر دوره ای که در مجلس حضور داشتم تمام توانم را برای کلانشهر شدن همدان به کار گرفتم.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دوره ای در مجلس ردیف بودجه برای بنیاد بوعلی ایجاد شده بود، اظهار داشت: حالا این ردیف در بودجه وجود ندارد چون در این مورد و دیگر موارد پیگیری نشده است.

وی اضافه کرد: تصویب دو فوریت راه آهن همدان-تهران سخت ترین کار موجود است اما ردیف بودجه آن ایجاد شد ولی اینکه تا امروز به بهره برداری نرسیده، مسئله دیگری است؛ شاید خداوند می خواهد این راه آهن با حضور خود من افتتاح شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن