Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر اجتماعی خیر همدانی؛ سرپرست 200 کودک یتیم

خیر همدانی؛ سرپرست 200 کودک یتیم

 

 

 

b_150_150_16777215_00_images_nikookari.pngخیر همدانی سرپرستی ۲۰۰ فرزند معنوی از ایتام را که از سن پنج‌سالگی تا زمانی که بتوانند به‌صورت کامل روی پای خود بایستند، را بر عهده دارد.

به گزارش "همدان نیوز"، آقای حسینی که در ابتدا راضی به مصاحبه نبود و معتقد است کار خیر باید فقط در محضر خداوند باشد، پس از خواهش و توضیح این مطلب که حرف‌های شما ممکن است باعث شود عده‌ای دیگر نیز به کار خیر دعوت شوند، مصاحبه را قبول کردند.

آقای حسینی تاجر هستند و با توجه به اینکه دائم در سفر هستند و گاهی ایران نیستند اما نیازمندان کشور خود را فراموش نکرده‌اند و تعصب ویژه‌ای به زادگاه خود شهر همدان دارند و بر خود واجب می‌دانند که نیازمندان این شهر را کمک کنند.

وی سرپرستی ۲۰۰ فرزند معنوی از ایتام را که از سن پنج‌سالگی تا زمانی که بتوانند به‌صورت کامل روی پای خود بایستند، را بر عهده دارد.

وی دارای دو فرزند است که البته در صحبت‌های خود می‌گوید ۲۰۲ فرزند دارد.

حسینی با اشاره به اینکه بعد از دستگیری از نیازمندان برکت به درآمد و مال انسان می‌آید، گفت: خداوند در قرآن کریم ۲۳ بار سفارش یتیمان را کرده است و هیچ لذتی بالاتر از خدمت به ایتام نیست.

حس شادی زمانی رخ می‌دهد که این کودکان در زندگی به جایگاه دلخواه خود می‌رسند و از آینده روشنی برخوردار می‌شوند.

وی گفت: فرزندانم اگر بخواهند تحصیل کنند هزینه تحصیل و اگر بخواهند ازدواج کنند برای آن‌ها جهیزیه تهیه می‌کنم و در صورت نیاز نیز برای همسران آن‌ها شغل مهیا می‌کنم و حتی بعد از ازدواج نیز به آن‌ها سرکشی می‌کنم زیرا هیچ فرقی با فرزندان خود ندارند.

خیر همدانی ادامه داد: همسرم در این راه بسیار به من کمک می‌کند و همچون مادر واقعی تمامی زحمات به دوش وی است.

در سال سه مرتبه همگی دورهم جمع می‌شویم که یکی از مناسبت‌ها شب ۱۹ ماه مبارک رمضان است و در این دیدارها از آن‌ها دلجویی می‌کنم و به مشکلات رسیدگی می‌کنم.

وی در ادامه با تشکر از زحمات کمیته امداد استان همدان گفت: کارمندان کمیته امداد واقعاً عاشقانه کار می‌کنند و امسال با توجه به وجود کرونا با کمک این عزیزان مایحتاج موردنیاز و ۷۰۰ پرس غذای گرم را به منزل این عزیزان رساندیم.

خیر همدانی در پایان بیان کرد: اگر بخواهیم درسی از مولای خود امیرالمؤمنین (ع) بگیریم، خدمت کردن به نیازمندان مخصوصاً ایتام است، ایتام همچون فرزندان ما هستند و نباید نگاه‌ها به آن‌ها متفاوت باشد، توشه زندگی چیزی بالاتر از بخشیدن نیست.

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن