Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری توقع بالای مردم و ظرفیت پایین گردشگری

معاون عمرانی استانداری همدان مطرح کرد:
توقع بالای مردم و ظرفیت پایین گردشگری

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان با اشاره به کافی نبودن زیرساخت های ایجاد شده در بخش گردشگری، گفت: ظرفیت ها در این بخش نسبت به توقع مردم کافی نیست و باید در خصوص ایجاد زیرساخت‎ها بیشتر تلاش شود.

به گزارش خبرنگار "همدان نیوز"، محمودرضا عراقی در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه همواره در بخش گردشگری چالش هایی وجود دارد، اظهار داشت: باید این چالش ها را ارزیابی کرد و بتوان از تهدیدها و انتقادات به عنوان یک فرصت برای بهبود شرایط استفاده کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان در ادامه به کمبود نیروهای متخصص در بخش گردشگری اشاره کرد و افزود: بخش هایی همچون میراث فرهنگی و صنایع دستی نیروهای متخصص دارند و رشته های دانشگاهی نیز برای این بخش‌ها وجود دارد اما گردشگری فارغ التحصیلان و متخصصان چندانی ندارد.

وی با بیان اینکه در دیگر دستگاه ها نقشه راه مشخص است، خاطرنشان کرد: در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برنامه نظام‌مند وجود ندارد و نقشه‌راه مشخص نیست.

عراقی با اشاره به محدویت های اعتباری در حوزه گردشگری، اظهار داشت: باید این فرهنگ ایجاد شود که برای طرح های نرم افزاری نیز همچون اقدامات سخت افزاری اعتبارات به اندازه کافی اختصاص داده شود اما در حال حاضر اعتباراتی که به بخش های عمرانی و سخت افزاری اختصاص داده می شود قابل مقایسه با اعتبارات بخش های نرم افزاری نیست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری همدان با بیان اینکه در بخش گردشگری باید به نقاط قوت نیز توجه کرد، گفت: نباید نقاط قوت را نادیده گرفت و نقاط ضعف را مطرح کرد و باید نقاط ضعف و قوت را در کنار هم بیان کرد و از رسانه ها تقاضا می شود در این زمینه توجه لازم را داشته باشند.

وی تأکید کرد: به جز در زمان جنگ، باید در هر زمانی از انتقادات سازنده بیشترین بهره را جست.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن