Back شما اینجا هستید: صفحه اصلی خبر گردشگری سوغات همدان از نمایشگاه گردشگری چه بود؟

سوغات همدان از نمایشگاه گردشگری چه بود؟

نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته از 27 تا 30 بهمن ماه در تهران برگزار شد و همدان نیز در این نمایشگاه حضور پیدا کرد.

به گزارش "همدان نیوز"، با قرار گرفتن در ایام انتخابات و خبرهای داغ انتخاباتی، دیگر حوزه ها تا اندازه ای به حاشیه رفت و نمایشگاه گردشگری نیز در حاشیه اخبار این روزها قرار گرفت.

با توجه به این موضوع، چندان خبری از ارائه عملکرد میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و نحوه حضور این سازمان در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته، نبود و هنوز از سوغاتی همدان از این نمایشگاه رونمایی نشده است.

البته ناگفته نماند که یکی از دلایل حضور استانها در نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری هر استان بود که با این وجود می توان گفت که این استانها بودند که باید با دستی پر از سوغاتی به نمایشگاه می رفتند اما اینکه از رهگذر این نمایشگاه چه دستاوری شامل حال هر استان می شود و تا چه اندازه می تواند با کمک چنین نمایشگاه هایی چرخ گردشگری را تندتر از گذشته به حرکت درآورد، همت متولیان بخش دولتی و همکاری بخش خصوصی را می طلبد.

حال باید از میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان این سوال را پرسید که چند درصد از میزان افزایش گردشگرانی که نوروز 95 وارد استان می شوند حاصل تلاشی است که در معرفی همدان به مردم کشور در نمایشگاه گردشگری انجام شده و میراث فرهنگی در کنار بخش خصوصی تا چه اندازه در معرفی ظرفیت های استان همدان تلاش کرده اند؟

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان در گفتگو با خبرنگار "همدان نیوز"، در خصوص حضور استان در نهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته گفت: در ابتدا قرار بر این بود که شرکت سیاحتی علیصدر در غرفه ای جداگانه در این نمایشگاه حضور داشته باشد اما بر اساس هماهنگی های به عمل آمده غرفه میراث فرهنگی استان و شرکت سیاحتی علصیدر به طور مشترک برقرار شد.

علی خاکسار افزود: غرفه همدان در بهترین قسمت سالن 38 نمایشگاه و در معرض دید علاقمندان قرار گرفته بود.

وی با اشاره به همکاری خوب بخش خصوصی استان در نمایشگاه نهم، اظهار داشت: اقدامات لازم برای تبلیغات و معرفی ظرفیت های گردشگری استان همدان صورت گرفت و مجموعه تله کابین گنجنامه و شرکت سیاحتی علیصدر نیز به خوبی در معرفی ظرفیت ها عمل کردند.

خاکسار به پذیرایی از میهمانان و مراجعه کنندگان در غرفه همدان اشاره کرد و افزود: مردم در این غرفه با کماج همدان، کشمش ملایر، دمنوش و چای پذیرایی می‌شدند که با حضور چایخانه سنتی در غرفه همدان بخشی از پذیرایی از میهمانان به این شکل صورت گرفت.

وی در ادامه یادآور شد: برگزاری کارگاه سفالگری نیز از دیگر برنامه ریزی هایی بود که با استقبال مردم نیز روبه رو شد.

علی خاکسار همچنین تصریح کرد: با توجه به اینکه لالجین در سال 95 به عنوان شهر خلاق صنایع دستی ثبت خواهد شد، تلاش ما بر این بود که معرفی این شهر را به عنوان یک قابلیت در دستور کار قرار دهیم.

وی به حضور مسئولین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در غرفه همدان اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه رضایت کافی از هماهنگی های صورت گرفته بین بخش خصوصی و میراث فرهنگی استان همدان از سوی مسئولین سازمان اعلام شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان از برقراری تعاملات شرکت سیاحتی علیصدر و تله کایبن گنجنامه با شرکت های بخش خصوصی حاضر در نمایشگاه خبر داد و افزود: تفاهم نامه هایی بین این شرکت ها برای برقراری ارتباط در زمینه گردشگری منعقد شد که باید در ادامه مورد پیگیری قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در سال گذشته نمایشگاه به دلیل برگزاری در ایام 22 بهمن با استقبال چندانی روبه رو نبود، یادآور شد: خوشبختانه امسال با زمان‌بندی مناسب، استقبال خوبی از سوی مردم به عمل آمد و غرفه همدان نیز در هر ساعت از زمان برگزاری نمایشگاه، مملو از جمعیت بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن